Airsoft chronografy

Airsoft chronograf je zařízení, které slouží k měření rychlosti střelby u airsoftových zbraní. Tento typ zařízení se používá zejména v airsoftových klubech, kde jsou stanoveny přesné limity rychlosti střelby, aby se zabezpečila bezpečnost všech hráčů.

Zimná bunda Brandit M 65 Giant, camel

Zimná bunda Brandit M 65 Giant, camel

Zimná bunda Brandit M 65 Giant, camel

Chronografy mohou měřit rychlost střelby buď v metrech za sekundu (m/s) nebo ve stopách za sekundu (fps). Jedná se o standardní jednotky pro měření rychlosti a jsou používány většinou ve východních a západních zemích.

Zařízení se obvykle skládá ze dvou senzorů, které jsou umístěny na začátku a na konci měřené trasy. Senzory jsou tvořeny fotoelektrickými čidly, které jsou schopny detekovat rychlost projíždějící střely.

Při použití airsoft chronografu se zbraň nasměruje přes senzory, které jsou umístěny na začátku a na konci měřené trasy. Jakmile střela projede prvním senzorem, začne se měřit čas. Když projde druhým senzorem, měření se zastaví a na základě času a vzdálenosti mezi senzory se vypočítá rychlost střely.

Airsoft chronografy mohou být samostatné zařízení nebo mohou být součástí jiného zařízení, jako jsou například airsoftové terče. Pokud jsou chronografy součástí terčů, jsou obvykle umístěny v prostoru terče a používají se ke kontrole rychlosti střelby v průběhu hry.

Celkově lze říci, že airsoft chronografy jsou důležitým nástrojem pro zajištění bezpečnosti při hře a pomáhají předcházet nebezpečným situacím v důsledku nadměrné rychlosti střelby.

X